SEZON NA TRIATHLON

tri ik 01   Szeroka działalność naszego klubu, ilość aktywnie startujących zawodników powiększyła się o nowość – zawody triathlonowe. Swój debiut w tej wymagającej dyscyplinie zaliczył Ireneusz Kamiński. W dniu 8 czerwca wystartował w 1/8 Iron Man - Marbruk Triathlon Charzykowy (475 m pływanie, 22,5 km rower, 5,250 m bieg)  i z czasem 1:13:55 zajął 65 miejsce open (22 w kategorii). Na mecie zameldowało się 310 uczestników. Udany debiut. Dobry wynik zapewnił sobie m.in. przez bardzo szybką jazdę rowerem, gdzie uzyskał średnią prędkość 37,5 km/h.

Zachęcamy wszystkich czujących się na siłach członków klubu i nie tylko do udziału w Flota International Triathlon, które odbędą się w Gdyni w dniu 29 czerwca br. - zapisy https://b4sportonline.pl/Triathlon_Flota/zapisy_na_sztafety__flota_international_triathlon?lang=pl

To zawody współorganizowane przez naszą uczelnie na dystansie 1/8 Iron Man są wspaniałą okazją do sprawdzenia się w triathlonie.

tri ik 02

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą.

wfl2019 1  Już szósty raz odbył się bardzo wyjątkowy bieg ”Wings for Life World Run”. O jego wyjątkowości stanowi kilka faktów:

• jest to jedyny bieg na świecie, podczas którego meta goni zawodników,
  • odbywa się w 12 lokalizacjach na świecie i rozpoczyna dokładnie o tej samej godzinie (Poznań 1300),
  • 100% wpłat z rejestracji zawodników kierowanych jest do organizacji zbierającej fundusze na badania nad rdzeniem kręgowym.

W tym roku prawie 8000 osób stanęło na starcie polskiej edycji biegu Wings for Life World Run. Bieg drugi rok z rzędu rozpoczynał się na terenie Targów Poznańskich. Tegoroczna formuła biegu została lekko zmodyfikowana - aby nie "zamęczyć" biegaczy samochód pościgowy przyśpieszał co pół godziny a nie jak w poprzednich edycjach co godzinę. Zmiana ta spowodowała znaczne skrócenie biegu. 5,5 godziny – tyle trwała ucieczka przed Samochodem Pościgowym, ubiegłorocznego globalnego zwycięzcy, 30-letniego Szweda Arona Andersona, który poruszając się na wózku do użytku codziennego, w Sunrise na Florydzie, pokonał 89,85 km. W tym roku Globalnym Zwycięzcą został Rosjanin Ivan Motorin, który w Izmirze pokonał 64,37 km. Globalną Zwyciężczynią została jego rodaczka Nina Zarina startująca w Zug, gdzie przebiegła 53,72 km. Ponad to jednym z ważniejszych wydażeń było przekroczenie linii startu o własnych siłach przez Davida Mzee, który był sparaliżowany na skutek wypadku, a dzięki wzięciu udziału w jednym z wielu przełomowych projektów badawczych dotowanych przez Wings for Life, już dziś mógł przejść niewielki dystans podczas Światowego Biegu w Zug w Szwajcarii.

Jak co roku nie mogło zabraknąć reprezentacji Klubu Sportowego ISKRA przy Akademii Marynarki Wojennej w składzie: kmdr Mariusz WĄŻ, st. chor. sztab. mar. Michał ZABŁOTNY oraz st. chor. mar. Tomasz GŁOWACKI.

wfl2019 2

Mistrzostwa Wyższych Uczelni Wojskowych w biegach na orientację - trening

przelaj 14042019 5W dniu 14.04.2019 r. kadra i podchorążowie Akademii Marynarki Wojennej w związku z przygotowaniami do zbliżających się Mistrzostw Wyższych Uczelni Wojskowych w biegach na orientację uczestniczyli w treningu zorganizowanym w m. Gdańsk. Był to pierwszy z cyklu zaplanowanych treningów przewidzianych dla reprezentacji która godnie zaprezentuje AMW na mistrzostwach w dniach 14-16 czerwca br.

Przeprowadzenie treningów jest możliwe dzięki czynnemu udziałowi KS „Iskra” który wspiera finansowo naszą reprezentację w zakresie zakupu niezbędnych map dla każdego uczestnika.

przelaj 14042019 1przelaj 14042019 2przelaj 14042019 4przelaj 14042019 6

Reprezentanci KS „ISKRA” w Mistrzostwach Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w biegach przełajowych.

przelaj 06042019 1    W minioną sobotę (06.04.2019 r.), Akademia Marynarki Wojennej była gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w biegach przełajowych. Do rywalizacji przystąpiło pięć uczelni (ASzWoj reprezentował jeden zawodnik). Rozegrano kilka konkurencji. Najwięcej radości przyniosły nam panie, które zwyciężyły sztafetę 4x1000 m (K. Franczyk, J.Nita, K. Tylińska, P. Angel) oraz Katarzyna Tylińska, która zwyciężyła w biegu na 3000 m w kat. pow. 35 lat. P. Angiel w biegu na 3000 m zajęła 3. miejsce w kategorii do 35 lat. Dużym sukcesem było również zajęcie trzeciego miejsca przez męską sztafetę 4x1000 m (P. Borkowski, H. Kupis, M. Tołtyżewski, P. Patalon). Drugie miejsce na podium wywalczył również I.Kamiński w biegu na 8000 m w kategorii pow. 46 lat. Na tym samym dystansie Mariusz Tołtyżewski w kategorii 35-45 lat, zajął trzecie miejsce. Szczególne brawa należą się całej reprezentacji, która wkładając wiele wysiłku na bardzo trudnej, interwałowej trasie przełajowej, wywalczyła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej ustępując jedynie Akademii Wojsk Lądowych z Wrocławia.